Přeskočit navigaci

Ladislav Šolc – ALTÁNEKO firmě Ladislav Šolc — ALTÁNEK

Kdo se zabývá fotografií, zná mě jako redaktora někdejšího čtvrtletníku REVUE FOTOGRAFIE, kde jsem působil v letech 1982 až 1992. Stal jsem se i spoluautorem Encyklopedie českých a slovenských fotografů, vydané v nakladatelství ASCO Praha roku 1993. Jako publicista jsem přispíval do Zemědělských novin. V roce 1989 jsem se podílel na výstavách ke 150. výročí zveřejnění vynálezu fotografie, zejména na expozici Československá novinářská fotografie.

Vlastní firmu jsem založil v roce 1990.

První zakázka byla obrazová redakce čtrnáctideníku NEI REPORT. Pětiletá spolupráce na tomto časopisu “pro sexuální osvětu” představovala rozsáhlou a pestrou zkušenost, jak se buduje životaschopné médium – v redakční práci a samozřejmě ve vztahu ke čtenářům i široké veřejnosti.

Jako "předkrm" svého budoucího působení v oblasti kalendářů a diářů jsme s fotografem Miroslavem Huckem na počátku 90. let poslali do světa pod hlavičkou nakladatelství Arcadia tři ročníky “kapesního kalendáře s obsahem”, nazvaného EVROPSKÝ DIÁŘ.

“Hlavní dějství” však přišlo na přelomu let 1994 a 1995, kdy jsem tyto zkušenosti zúročil při zrodu nové kalendářové firmy na českém trhu. Pro firmu HELMA, v.o.s. jsem redakčně připravil první kolekci kalendářů na rok 1996 – včetně dodnes populárních titulů Recepty z Dámského klubu Frekvence 1, Rok plný sladkostí a samozřejmě i Daňový kalendář pro podnikatele (tehdy byl autorem kreslených vtipů na každý týden Vladimír Jiránek). Po více než desetileté spolupráci firmy Ladislav Šolc – ALTÁNEK a společnosti HELMA je Nakladatelství Helma, s.r.o. kalendářovým lídrem na českém trhu s největším podílem prodaných kalendářů.

Svoji zkušenost z fotografického oboru jsem v roce 1992 nabídl také nakladateli a fotografovi Pavlu Štichovi z Berlína. Zrealizovali jsme spolu víc než desítku publikací určených jak pro retailový německý knižní trh, tak pro individuální klienty jako jejich osobní nebo firemní reklamní prezentaci.

Od počátku své profesionální dráhy působím v časopisech, a to nejen s fotografickým či obrazovým zaměřením. Šestnáctým rokem řídím jako šéfredaktor měsíčník zubních lékařů LKS, který vydává Česká stomatologická komora. Několik let jsem stál v čele MAGAZÍNU ÚSMĚV, spoluzakládal jsem Časopis České lékařské komory.


ALTÁNEK na rok 2008

Altánek na skále


Novinky, aktuality

Vážení a milí návštěvníci, naše nově organizované fotografické kurzy najdete na samostatných webových stránkách www.AKTIVFOTO.cz


Altánek na tento měsíc | O firmě | Fotoškola | Publikace | Časopisy | Fotografie | Kalendáře | Kontakt
Úvodní stránka | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Zpět nahoru