Přeskočit navigaci

Ladislav Šolc – ALTÁNEKPrávě se nacházíte: » Časopisy » Časopisy – ukázky

Časopisy — ukázky

Obálka časopisu - Revue Fotografie - náhled

Revue Fotografie

Štěstí přeje připraveným. A tak jsem svůj letitý mladický zápal pro fotografii korunoval nástupem do redakce čtvrtletníku Revue Fotografie. Přes všechna úskalí spojená se soudobým „politickým folklórem“ a takřka ďábelským charakterem vydavatele časopisu to byla fantastická příležitost zblízka se poznat s předními českými a slovenskými historiky a publicisty v oblasti fotografie – a samozřejmě s pozoruhodnými autory. Báječné „fotografické“ desetiletí.


Obálka časopisu Neireport – Momentmal - náhled

NEI Report

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Erotický novino-časopis s netradiční čtrnáctidenní periodicitou žije od roku 1990 dodnes. Asistoval jsem u jeho smělých nesmělých krůčků v první pětiletce jeho existence. I bez veselých a lechtivých historek to byla jedna z nejzajímavějších profesionálních zakázek mého života. Spolupráce s lidmi jako je dr. Radim Uzel či Kája Saudek je pak jen jahůdkou na dortu. A zážitek erotického divadla, živě nasvíceného baterkami v rukou početného konsilia českých sexuologů představuje vzpomínku srovnatelnou snad jen s Knížákovým ohňovým „happeningem“ v chebské Kamenné ulici.


Obálka časopisu - Magazín Úsměv - náhled

Magazín Úsměv

Česká stomatologická komora v polovině devadesátých let poskytovala svým pacientům i speciální časopis zaměřený na zubní prevenci. V padesátitisícovém nákladu nepochybně za své čtyřleté existence ovlivnil alespoň část těch, kteří v čekárnách stomatologických ordinací čekali na ošetření a někteří z nich možná i trochu zpytovali své „zdravotní“ svědomí.


Obálka časopisu ČLK - náhled

Časopis ČLK

Jméno Ladislav Šolc je spojeno, dokonce dvakrát za sebou, se zrodem Časopisu České lékařské komory. Po prvé to bylo v roce 1992, kdy projekt vznikl v tehdy ještě pionýrských podmínkách v malém „týmečku“ během tří neděl (včetně zajištění distribuce). V roce 1996 již pak Česká stomatologická komora jako zavedený editor měsíčníku LKS poskytla České lékařské komoře know-how a výsledkem byla sice jen roční spolupráce, ale z pohledu historie časopisu jistě patřící k oněm světlejším bodům jeho růstu.


ALTÁNEK na rok 2008

Altánek na skále


Novinky, aktuality

Vážení a milí návštěvníci, naše nově organizované fotografické kurzy najdete na samostatných webových stránkách www.AKTIVFOTO.cz


Altánek na tento měsíc | O firmě | Fotoškola | Publikace | Časopisy | Fotografie | Kalendáře | Kontakt
Úvodní stránka | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Zpět nahoru